Maturitní zkoušky – Vimperk

Maturita se skládá ze společné a profilové části. Jedním z předmětů společné části je čeština a druhý bude buď cizí jazyk, nebo matematika. Ten druhý z dvojice je pak možné vybrat jako nepovinnou zkoušku.

Žák podává přihlášku k maturitní zkoušce řediteli školy, a to nejpozději do:

• 1. prosince 2022 pro jarní zkušební období
  • 25. června 2023 pro podzimní zkušební období

Pokud student žádá o uzpůsobení podmínek maturity, musí odevzdat kromě přihlášky i posudek z poradny.

Žák odevzdává seznam 20 literárních děl sestavený na základě kritérií pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce do 31. března 2023 pro jarní zkušební období a do 30. června 2023 pro podzimní zkušební období.

Termíny společné části:

• duben 2023 – písemná práce z češtiny – součást profilové části zkoušky
  • duben 2023 – písemná práce z cizího jazyka – součást profilové části zkoušky
  • 2. – 5. květen 2023 – didaktické testy – časový rozvrh konání zkoušek stanoví MŠMT nejpozději do 15. ledna 2023 (poté bude upřesněno na webových stránkách školy).

povinné části maturitní zkoušky:

• didaktický test
  • písemná práce
  • ústní zkouška

Školní literární seznam a kritéria pro sestavení vlastního seznamu literárních děl

Matematika nebo cizí jazyk

povinné části maturitní zkoušky:

• v případě matematiky písemný test
  • v případě cizího jazyka didaktický test (gramatika + poslech), písemná práce a ústní zkouška

Nepovinná (volitelná) zkouška

Termíny profilové části:

• Obor ME
    • praktická zkouška 11. a 12. května 2023
    • ústní zkouška 25. května 2023
  • Obor MI
    • praktická zkouška 10. až 12. května 2023
    • ústní zkouška 26. května 2023

Právní předpisy:

*Pozn. Opatření obecné povahy v několika svých výrocích upravuje podmínky konání maturitní zkoušky vybraných skupin žáků konajících opravné nebo náhradní zkoušky ve školním roce 2021/2022.

Přihláška k maturitní zkoušce (editovatelné):