Přijímací řízení

Od 1. února a nejpozději do 20. února musíš odevzdat přihlášku ke studiu. Máš na výběr ze tří způsobů: elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou NIA), podáním výpisu vytištěného z online systému nebo podáním vyplněného tiskopisu s přílohami. Vyber si pouze jednu z možností, ideálně tu první. Jestli to Tvůj obor vyžaduje, nezapomeň přiložit i Potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře.

Chceš se stát jedním z nás? Přihlášku najdeš ZDE

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 najdeš ZDE

Pokud jsi se rozhodl(a) studovat maturitní obor je potřeba abys vykonal(a) Jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka (60 minut) a matematiky (70 minut). Zkoušky budeš konat 2x a lepší výsledek Ti bude započítán. Místo konání zkoušek se dozvíš na pozvánce.

Chceš – li studovat učební obor, tak stačí když zašleš vysvědčení.

KDE se budou konat zkoušky?

  • Školní části přijímacích zkoušek se konají v jednotlivých středních školách, které je vypisují.
  • Jednotnou přijímací zkoušku (JPZ) budete konat výhradně na některé ze škol, na které se přihlásíte. Školy pro konání JPZ budou určeny systémem a dozvíte se o nich z pozvánek, které Vám pošlou ředitelé škol. Může se stát, že budete konat JPZ i 2x ve stejné škole.
  • Náhradní termín JPZ budete konat ve škole, kde se měl konat termín řádný.
   • Zkušební testy JPZ najdeš ZDE a ZDE

Ostatní:

  • Jestli jsi byl/a přijat/a na naši školu, se dozvíš 15.května 2024. Zápisový lístek je zrušen. Další informace najdeš na www.prihlaskynastredni.cz.

Kam posílat přihlášky?

  • Střední škola a Základní škola, Vimperk, Nerudova 267, 385 01 Vimperk

Máte dotaz?

Ústředna, provozní kancelář, Vimperk
Lenka Heiderová
388 411 471, 733 128 960
heiderova@stredni-skola.eu

Vzdání se přijetí v 1. kole

  • Pokud je uchazeč přijat do oboru/střední školy, kam nechce nebo nemůže nastoupit, měl by se vzdát přijetí. Tímto krokem se zcela zříká přijetí v 1. kole přijímacího řízení a až potom může podat přihlášku do 2. či dalších kol (tzn. nedostane místo v méně prioritním oboru v 1  kole). Tímto krokem se pouze uvolní místo v daném oboru, ale neposouvá se pořadí uchazečů. Uvolněné místo smí škola obsadit až v dalším kole.