Školní rok se rozjel na všech pracovištích SŠ a ZŠ Nerudovka Vimperk. Studenti a žáci 1. ročníku oborů elektro a stavebních byli společně s rodiči přivítáni v tělocvičně budovy v Nerudově ulici, studenti 1. ročníku v budově v Prachaticích se sešli v jídelně školy.
Pro studenty jsou připraveny prostory pro teoretickou i praktickou výuku s patřičným vybavením, pedagogové jsou připraveni provádět své svěřence při přípravě na jejich budoucí povolání. Zahrada školní budovy v Prachaticích byla upravena, prosvětlena, umístěn byl i nový zahradnický nábytek sloužící k odpočinku. Město Prachatice provádělo v letních měsících rekonstrukci ulice Kasárenská, takže příjezd do školy bude po nově upravených silnicích. K provozu je připraveno pro zákazníky také prachatické školní kadeřnictví.
V některých prostorách budovy školy ve Vimperku bylo vyměněno lino, jiné prostory byly nově vymalovány. Zásadní rekonstrukcí prochází Školní restaurace sv. Rafael, konkrétně se jedná o školní kuchyni. Zde probíhá výměna kanalizace, rekonstrukce elektroinstalace, vodovodního potrubí, vyměněno bude veškeré gastrozařízení. Přípravné práce a projektová dokumentace byly zahájeny pod vedením p. ředitele Petra Žuravského na podzim v roce 2022. Stavba by měla být dokončena v prosinci 2025, takže věříme, že v novém roce opět poskytneme své služby ve školní restauraci všem hostům, kterým u nás chutnalo. Do té doby se budoucí kuchaři a číšníci připravují při praktické výuce v náhradním prostoru školní budovy v ulici Kasárenská v Prachaticích.
Vimperské školní kadeřnictví se přestěhovalo do nových prostor v ulici Pivovarská a nabízí své služby v nově upravené a vybavené provozovně všem zájemcům.
Elektro obory, strojní, opravárenské a stavební obory mají své zázemí v Nerudově ulici, také pro studenty těchto oborů jsou připraveny prostory pro teoretickou i praktickou výuky, doplněno bylo potřebné vybavení pomůckami.
K výčtu činnosti naší školy patří též výuka žáků základní školy. Ve Vimperku i ve Volarech jsme přivítali prvňáčky, deváťákům přejeme šťastnou volbu při výběru povolání a všem ostatním příjemnou cestu za vzděláním.
Učitel národů J. Á. Komenský hlásal heslo ŠKOLA HROU. Avšak nikdo nám asi nevymluví, že škola je především práce, zodpovědnost, cílevědomost, ale také trochu pedagogického tlaku. A tak se milí studenti a žáci nechte k vašemu lepšímu, chytřejšímu a schopnějšímu JÁ rodiči i pedagogy tlačit. Vyplatí se vám to!
Úspěšný školní rok!
Mgr. Dagmar Rückerová, ředitelka školy
