Pokrývač

MEZI NEBEM A ZEMÍ

Pokrývačina chce celého muže, který se nebojí dělat ve výškách, má sílu a houževnatost. Není to snadná práce, ale je jednou z nejkrásnějších.

Přestože se řemeslo stává stále více lukrativním zaměstnáním, je zájem o studium těchto oborů velmi nízký a tím se problém prohlubuje.

O pokrývače je veliký zájem, v zahraničí se za jejich práci skvěle platí. Řemeslná výroba hraje v bavorsko–českém pohraničí významnou roli. Bohužel je těchto řemeslníků stále méně.

Učební obor pokrývač je pro ty, kteří nechtějí nudnou práci v kanceláři, ubíjející svou jednotvárností a každodenní rutinou. Pokrývačina je pro toho, kdo dává přednost čerstvému vzduchu, pod donekonečna rozprostřenou oblohou. Spousta mladých se věnuje horolezectví, pro ty by mohla být pokrývačina zajímavou volbou. Uplatnitelnost pokrývačů je nadprůměrná.

Naše škola jako jediná v Jihočeském kraji nabízí tento unikátní učební obor.

Kdo má zájem a chtěl by se vyučit tradičnímu řemeslu s tisíciletou tradicí, může navštívit naši Střední školu a Základní školu ve Vimperku ve dnech otevřených dveří nebo po dohodě kdykoliv.

BENEFITY

• Průkaz obsluhy motorové řetězové pily
  • Průkaz pro stavbu lešení
  • Školení práce ve výškách – střechy a kontrukce