Studijní obory – ELEKTRO a STAVEBNÍ

Obor mechanik elektrotechnik je „vlajkovou lodí“ a vlastně i „výstavní skříní“ celé naší školy. Jsou to takové naše family jewels (rodinné klenoty) a jako každé klenoty jsou vhodné i pro děvčata.

Proč tolik chvály? Studenti oboru mechanik elektrotechnik se v rámci studia Epigon podílejí na výrobě pořadů pro kabelovou televizi města Vimperk a sami provozují školní internetové rádio. Jsou to ti „kluci a holky“, které vídáte při různých společenských událostech ve Vimperku a okolí zajišťovat ozvučení nebo pobíhat s kamerami na ramenou.

Patří k nám, protože se tak nějak podílejí na chodu věcí kolem nás. Možná jsme si na jejich práci pro město natolik zvykli, že už je ani nevnímáme. Určitě však nic nezkazíme tím, že si to občas připomeneme.

Pro obor sám také hovoří těžko zpochybnitelný fakt, že hlavní partner školy firma Rohde-Schwarz zabývající se výrobou elektronických přístrojů je zároveň i strategickým zaměstnavatelem pro Vimperk a široké okolí.

Málo platné elektrotechnika je prostě „hudbou budoucnosti“ a jak praví Herbert George Wells ve své dnes již klasické sci-fi Stroj času: „BUDOUCNOST ZAČÍNÁ PRÁVĚ TEĎ!“

Mechanik elektrotechnik
Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení