Aktuality

Přebor ČR stavebních škol v šachu

Po dvouleté pauze jsme se zúčastnili tradičního turnaje v šachu, který se konal v SPŠ stavební Pardubice. Tento přebor je jednou z 10 disciplín celorepublikových klání středních škol za přispění Odborového svazu Stavba ČR.

Naši školu reprezentovali studenti 1. a 2. ročníku A Divácký, M. Bušta, J. Zídek, O. Vladimirov a K. Honek. Přestože jsme měli krátkou dobu na trénink i na získání zkušeností s používáním šachových hodin, dopadl turnaj nad naše očekávání. V přeboru středních škol z celé ČR obsadili naši zástupci krásné 6. místo, když vítěz celého turnaje Ústí nad Labem ztratil body pouze s naším týmem. Žáky doprovázela zástupkyně ředitele Ing. Aleksanjan a pan učitel Ing. Heinzl. Žáci porovnali své šachové schopnosti a vyměnili si poznatky a zkušenosti o volnočasových aktivitách ostatních škol. Společně se těšíme na další přebor, tentokrát v Litoměřicích, který se koná 8. prosince 2022.

Ing. Václav Heinzl