Aktuality

Krumlov v mlze viděti…

Jak se říká: všechno zlé je k něčemu dobré, takže výpadek elektřiny ve škole nám umožnil v úterý 29. listopadu navštívit Český Krumlov – jedno z nejkrásnějších měst jižních Čech. Původní sladké těšení do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře nám zhatily tamější technické problémy, a tak se muselo narychlo hledat náhradní řešení.

Studenti nástavbového oboru Podnikání 1.N a 2.N odjeli tedy se svými třídními, paní učitelkou Jitkou Přibylovou a panem učitelem Alešem Stříbrským, do historické perly českých měst. Cílem se stalo zámecké muzeum a přilehlá věž. Medvědi se před sychravým a nevlídným počasím skryli (nebo spali?), což jsme jim chvílemi i záviděli.

Přestože byla mlha, výhled z věže přece jen nějaký pohled do bližšího okolí poskytl, ale fučelo tam pořádně. Prohlídka byla podrobná a zajímavá, takže už nám moc času do odjezdu nezbývalo. Protože bylo dopoledne, vánoční trh na náměstí zel prázdnotou.

Abychom se trochu zahřáli, hledali jsme nějakou příjemnou restauraci či hospůdku. Podařilo se nám to až na nábřeží. V malé a příjemné restauraci, kam jsme se vešli akorát, jsme si dali něco na zahřátí (tedy čaje nebo kávy) a rozmrzli, takže cesta zpět do Prachatic uběhla příjemně.

I přes nepřízeň počasí jsme strávili v Českém Krumlově pěkné a zajímavé dopoledne a těšíme se na další „studijní“ cestu.