Aktuality

Vzdělání a řemeslo České Budějovice 2022

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Již 27. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od čtvrtka 3. do soboty 5. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic, kde se představila zhruba stovka škol, mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti.

Střední škola a Základní škola Vimperk představila na výstavě všechny nabízené obory.  Návštěvníci expozice měli možnost otestovat své svářečské umění na svářecím simulátoru nebo si vyzkoušet polyfuzní svařování.

Zájemci o studium na vimperské Nerudovce, kteří se nemohli výstavy Vzdělání a řemeslo zúčastnit, mohou navštívit školu v kterýkoliv den po předchozí telefonické domluvě.

Petr Krejsa