Aktuality

Líza Doolitlová vás naučí mluvit!

Zpočátku jen profesor Higgins, ale na konci experimentu může květinářka Líza sama vyučovat v jazykové škole!

O tom, že správná výslovnost je základ úspěchu, se přesvědčili všichni příznivci divadelních her G. B. Shoa ve čtvrtek 15. září 2022, kdy studenti nástavbového oboru Podnikání 1.N a 2.N vyrazili již tradičně za kulturou.

Přestože objížďky nebraly konce, zdatně jsme s panem Lomem z Volyně ku Vinohradskému divadlu dojeli.

Výkony herců byly uchvacující, některé výkony nejen jazykové, ale i pohybové nás uváděly v upřímný úžas.

Líze Doolitlové jsme její úspěch přáli a zároveň si uvědomili, že správná mluva není přežitek, ale nutnost!

Nejen, že jsme se obohatili kulturně a literárně, ale nesmíme zapomenout oděkovat vedení školy za úhradu dopravy a Vinohradskému divadlu za výraznou slevu vstupenek. Díky tomu se podívali do divadla i ti, kteří by jinak návštěvu z finančních důvodů velmi zvažovali.

A tak vzhůru za divadlem příště!