Aktuality

Adaptační den 1.N

Navzdory počasí, které se celou noc snažilo nás přesvědčit o tom, že podzim už je tady, jsme i tak ráno nasedli v půl deváté do vlaku a vyrazili směr Skříněřov. Odtud jsme se – už po svých – vraceli do Prachatic. V cestě nám stál Rohanovský vrch (1017 m.) a následně i Libín (1097 m.), který byl zároveň nejvyšším bodem naší trasy. Ostatně snímek dokládá jeho úspěšné zdolání. Celá cesta nám zabrala lehce přes tři hodiny, a to i díky tomu, že někteří jedinci (třídní ;-)) co chvíli zastavovali a dloubali z mechu hříbky. Počasí se umoudřilo, a na vrcholu Libína nás ohřálo i slunce. Nakonec ten den, který ráno nevypadal vůbec dobře, byl zakončen úspěšně. Tak třeba zas někdy někam vyrazíme.

Adaptační pobyt žáků SŠ a ZŠ Vimperk, pracoviště Prachatice 1. ročníku obor Kuchař – číšník a Kadeřník, vizážista se konal 16. září 2022. Žáci si prohlédli město a kulturní památky, navštívili prachatické muzeum, kde viděli zajímavé expozice. Všem se líbila i vycházka do okolí města, kde žáci absolvovali seznamovací hry.

I přes nepříznivé počasí se akce zdařila a všichni byli spokojeni.