Projektový den „Včely a jejich význam pro lidstvo“

Projektový den „Včely a jejich význam pro lidstvo“ (CZ.02.3.68/0.0/18_065/ 0016094) – šablona 2.III/22 Projektový den mino školu (pro SŠ)

V rámci projektu proběhl dne 8. června 2021 projektový den v Krušlovském včelíně s programem „Včely a jejich význam pro lidstvo“.

Program proběhl s panem Danielem Havlíkem, který seznámil žáky s životem včel, jak se o ně včelaři starají a význam včel pro nás jako lidstvo. Jak chránit včely a jak jim neubližovat. Umět rozumně využívat opylování, med, vosk, pyl, propolis, mateří kašičku či včelí jed v každodenním životě. Žáci mezi sebou soutěžili, řešili zadané úkoly ve skupinách a pří řešení úkolů vzájemně spolupracovali. Měli možnost ochutnat mnoho včelích produktů a vyzkoušet si výrobu svíčky ze včelího vosku.

Žákům se projektový den moc líbil a můžeme říct, že cíl projektového dne byl splněn.

Žáci zjistili, že včely bez nás mohou žít, my bez nich ne!

Šárka Žáková